הרב ירון ניסנהולץ

 

הרב ירון ניסנהולץ נולד בשנת תשל"ג (1973) בארצות הברית ובגיל שש עלה לארץ עם משפחתו וגדל בתל-אביב. בוגר בית הספר אמי"ת גוש-דן במגמת ביוטכנולוגיה וישיבת ההסדר אור-עציון, במסגרתה שירת בחיל המודיעין.

לאחר נישואיו עם אריאלה לבית בלזר למד בכולל מר"ץ במבשרת ציון, ולצד לימודי סמיכה השלים תעודת הוראה בתחומים תנ"ך ותושב"ע. הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית בשנת תשס"ד (2004) ולומד לקבלת כושר לרב עיר.

לאחר שנתיים בגרעין התורני בהרצליה והכשרה של תכנית 'לקראת שליחות' (יד אבי הישוב) יצא עם משפחתו לשליחות בעיר בזל בשוויץ. לאחר מספר שנים כמורה וסגן רב התמנה בשנת תשס"ח (2008) כרבה של העיר בזל, תפקיד בו הוא כיהן במשך שבע שנים. לצד עבודתו הרבנית בבזל עסק בפיתוח של תוכניות חינוכיות ואמצעי הוראה ביהדות בשפה הגרמנית, פרסם מאמרים בגרמנית בנושאים יהודיים, והיה מרצה אורח באוניברסיטת בזל. מאמריו על פרשת השבוע בגרמנית התפרסמו כספר בשם Baum des Lebens (עץ החיים).


בעל תואר ראשון במדעי הרוח מהאוני' הפתוחה ותואר שני בהיסטוריה של עם ישראל מאוני' תל-אביב. מאז תשפ"א דוקטורנט באוני' תל אביב בחוג להיסטוריה של עם ישראל. 

בשנת תשע"ה (2015) חזר עם משפחתו לישראל ומאז הוא מכהן כרב קהילת הפועה"ז ע"ש הרב דורף בנחלת יצחק. כמו כן מלמד הרב ירון בתיכון המדעי אמי"ת כפר-בתיה, ומשמש כרב עמותת "רעות".

יצירת קשר:   נייד - 053-2455759;   דוא"ל - y.nisenholz@gmail.com


 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
  •